Shrnutí roku 2023

Rok 2023 byl ve znamení sportu, hlavně zkoušek, ale i nějakých těch výstav. Ale hezky popořadě.

V únoru se narodila naše trojčátka (vrh F) a v něm i naše Poppy, poslední přírůstek do smečky. Ty černé aussinky jsou mi prostě asi souzené.

Letos jsme se zúčastnili pouze 6 výstav. Čas bohužel není nafukovací, a tak jsme si pečlivě vybírali, kam vyrazíme. Nicméně jsme si i přes stále se zvyšující počet přihlášených aussíků na výstavách nevedli špatně a domů dovezli několik Výborných, Velmi nadějných, Vítěze třídy veteránů, Best baby in breed a Best baby bitch.

Zato na poli sportovním jsme se objevovali o něco častěji. Každá z našich holek si letos splnila nějakou zkoušku, kromě malé Poppy, která má ještě vše před sebou.

Nejvíc makala Malina – Callisto Taarika Mea – na jaře splnila zkoušku obedience OB-Z a noseworkové zkoušky Uz a Dz, pak si její panička odskočila porodit  svůj druhý dvounohý přírůstek a na podzim holky úspěšně složily  dvě zkoušky OB-1 (1x na velmi dobře a 1x na výborně).  Suma sumárum – 4 splněné zkoušky!!!

Fazinka – Agalaia Agwa Brennini – si se mnou na jaře splnila zkoušku OB-Z a tím jsem jí slíbila, že už si může užívat důchodu (v létě oslavila 8. narozeniny) a už budu ”trápit” jen ty mladší členy smečky :D.

Thea – Amalthea Taarika Mea – po mateřské splnila noseworkovou zkoušku U1 a bohužel jsme se kvůli mému pracovnímu vytížení na další zkoušky nedostaly, tak snad se poštěstí příští rok. Trénujeme pilně :).
Zaběhly jsme si spolu i jeden canicrossový závod na podporu zooligických zahrad, kde jsme vyhrály 1. místo (/2) ve své kategorii a 2. místo celkově (/6).

Ani naši ostatní odchovánci nezaháleli.
Coldie – Caldwell Taarika Mea- splnila zkoušku ZZO a na agility závodech v kategorii A0 se umístila na 2. místě a její bráška Timmothy – Centaurus Taarika Mea- ve stejné kategorii obsadil 3. místo

Ráda bych také zmínila, že Bekky, Flash a Engie (Betria, Erriapo a Electra Taarika Mea) splnili všechny podmínky a stali se tak CHOVNÝMI jedinci.

Chtěla bych poděkovat všem majitelům našich psích dětí, jak se o ně vzorně starají, že jsou se mnou všichni stále v kontaktu a opravdu mám radost z každé fotky, kterou mi pošlete. Díky vám má pro mě chovatelství smysl.

Přejeme všem hodným lidem krásné svátky a požehnaný rok 2024.

                                                 TAARIKA MEA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *