Vrh B

*6.6.2020

4 chlapečci / 4 boys
2 holčičky / 2 girls

CEA, PRA +/+ po rodičích / clear by parents
HSF4 +/+ ; +/-
MDR1 +/+ po rodičích / clear by parents
DM +/+ po rodičích / clear by parents

DOV prostí / eyes test clear

Všechna štěňátka jsou v nových domovech

∴ Betria Taarika Mea ∴
black tri girl

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • nejmenší holčička z vrhu, která dostala jméno podle jasně zářící hvězdy v Souhvězdí Triangulum Australis

∴ Berenices Taarika Mea ∴
black tri girl

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • černá holčička s přeušovaným bílým límcem dostala své jméno podle Souhvězdí Vlasů Bereniky

∴ Biham Taarika Mea ∴
blue merle boy

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • největší chlapeček z vrhu. Krásně vybarvený s pravidelnou lysinkou na hlavě
  • Biham je hvězdou v Souhvězdí Pegase

∴ Beid Taarika Mea ∴
blue merle boy – minimal merle

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • nádherný merle chlapeček, který je takovým mým splněným snem. Vždy jsem minimal merle australáky obdivovala a teď ponese jeden takový krasavec příjmení Taarika Mea
  • jméno dostal podle měňavé/ měnící se hvězdy v Souhvězdí Eridanus

∴ Boötis Taarika Mea ∴
black tri boy

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • jediný černý chlapeček
  • jeho jméno znamená latinsky Souhvězdí Pastýře, které sousedí se Souhvězdím Vlasů Bereniky a on si je se svou černou sestřičkou velmi podobný

∴ Becrux Taarika Mea ∴
blue merle boy

5 týdnů / 5 weeks
8 týdnů
  • modrý chlapeček, který na svět vykoukl jako první
  • Becrux je nejjasnější hvězdou v Souhvězdí Jižního Kříže a jeho černou pásku přes oko rozhodně nikdo nemůže přehlédnout, stejně tak jako tuto jasně zářící hvězdu na severní obloze

Něco o rodičích:

Jakožto zodpovědný chovatel, který se snaží chov AUO někam posunout, bych ráda, aby vrh B byl alespoň o chlup lepší než vrh A.  Z našich Áček vyrostli krásní jedinci se středně silnou kostrou, krásnými hlavami a především dokonalou povahou. Polovina z nich má zhotovené RTG se skvělými výsledky. 

Ráda bych Vám představila Bunnyho 
                                    Ch. Bishakha Dear Sonner Fallcat

Bunny je 7 letý pes v perfektní zdravotní kondici, s typickým samčím výrazem, sřední sílou kostry, perfektní stavbou těla, krásným úhlením vpředu i vzadu.
Je otcem dvou vrhů, kdy se dvěma různými fenami dal krásná standardní štěňátka, typické představitele plemene a to jak povahou, tak vzhledem.
A přesně taková štěňátka my si přejeme.

Bunny je plnochrupý s nůžkovým skusem, HD A a ED 0/0.
DNA CEA a PRA(prcd) +/+ clear
MDR1 +/+ clear
DNA HSF4 +/- carrier
DM +/+ clear

S Fazolkou, která je na vše +/+ , tak dají štěňátkům do vínku skvělou genetickou výbavu.

Bunny je šampionem ČR a klubovým šampionem Kchmpp. Ve výstavním kruhu o svých kvalitách přesvědčil nejednoho rozhodčího, specialistu na plemeno a vždy si odnesl krásná hodnocení a úctyhodné tituly.

V současné době už však žije především jako rodinný pes a perfektní společník. Se svými majiteli je připraven kdykoli, cokoli podniknout, ať už se jedná o celodenní výlet, procházku rušnými městskými ulicemi nebo jen skotačení na zahradě. Nic mu nedělá problém, žádná situace ho nerozhází. Bude rád dělat se svým majitelem cokoli, hlavně aby mu byl na blízku. A přesně takovou povahu hledám.

Fazolka nás o svých kvalitách přesvědčila u svého prvního vrhu. Byla naprosto perfektní mámou, o štěňátka se starala až do doby, než odešla do nových domovů. Užívala si všechny mazlící návštěvy.

Je to středně velká fena, s líbivým výrazem, střední sílou kostry, sytým pigmentem, elegantním pohybem a naprosto úžasnou přátelskou, oddanou povahou. Udělá vše, co mi na očích vidí.
Více si o ní můžete přečíst na její stránce, ale kdo Fazolku poznal osobně, ví, že rozdává lásku v každém pohledu.
Její soustředěnost a učenlivost dokazují 3 splněné zkoušky. A rozhodně ani ve výstavním kruhu se neztratí – je držitelkou 3 šampionátů. Její rodokmen tvoří z poloviny jedinci z USA ze světoznámých chovatelských stanic.

Stejně jako u vrhu A očekáváme typické představitele plemene, jak exteriérově tak povahově. Aussíky tělem i duší, kteří budou ochotně následovat svého pána kamkoli si jen zamane.

Jak již jsem zmínila výše, budou všechna štěňátka geneticky čistá na CEA, PRA(prcd), MDR1 a DM, HSF4 budou +/+ nebo +/-.

Vzhledem k tomu, že Fazolka nemá red faktor, očekáváme narození black trikolor a blue merle štěňátek. Některá mohou po tatínkovi faktor zdědit.

Více fotek rodičů:

   

Více fotek Bunnyho a jeho potomků naleznete ZDE