Vrh E

 

*16.1.2022

2 chlapečci / 2 boys

5 holčiček / 5 girls

CEA, PRA, DM +/+ po rodičích / clear by parents
HSF4  +/+; +/-
MDR1 +/+; +/-; -/-  bude doloženo testem / will be tested

 

DOV prosí /Eyes test clear for all 

ELECTRA Taarika Mea
black tricolor girl
MDR1 +/- - prvorozená, největší holčička z vrhu, celý porod odstartovala. Má úchvatné pálení na tvářích, které společně s pravidelnou lysinkou zaujme na první pohled. Své jméno dostala podle hvězdy 17 Tauri z hvězdokupy Plejády v souhvězdí Býka.

 

ERRAI Taarika Mea
red tricolor boy
MDR1 +/- - historicky první red tri štěňátko, které se narodilo v naší chovatelské stanici. Červený chlapeček se silnou hlavou, širokou lysinkou a plným límcem. Errai, nebo také Gama Cephei, je jednou z hvězd souhvězdí Kéfea, jediný oranžový obr tohoto souhvězdí. Stejně jako jediný červený trikolor v tomto vrhu.

 

ERINOME Taarika Mea
black tricolor girl 
NBT
MDR1 +/- - drobnější černá holčička dostala své jméno podle nepravidelného přirozeného satelitu planety Jupiter. Stejně jako její větší sestřička Electra má širokou lysinku i límec. Obě holčičky jsou si velmi podobné.

 

ELARA Taarika Mea
blue merle girl
MDR1 -/-

  - konečně se po záplavě trikolorů také narodilo něco strakatého. Nejmenší štěňátko z vrhu, ale na kráse jí to rozhodně neubírá a díky její tečce na hlavičce ji mezi sourozenci určitě nikdo nepřehlédne. Elara je jeden z několika přirozených Jupiterových satelitů.


 

EUGENIA Taarika Mea
black tricolor girl 
NBT
MDR1 +/- - druhé místo, co se týče nejvyšší porodní váhy, si drží tato holčička. Zbarvením na čumáčku je nejvíce podobná tatínkovi Trevorovi. Planetka Eugenia je druhou planetkou, u které bylo zaznamenáno, že má svůj měsíc. Mimo jiné je to také jediná planetka, která byla pojemnována po člověku (manželka Napoleona III. Eugénie de Montijo).

 

 

ENIF Taarika Mea
red merle girl
NBT
MDR1 +/+ - krásně vybarvená red merle holčička s plným límcem a úzkou lysinkou. Enif (ε Pegasi) je nejjasnější hvězda v souhvězdí Pegase. Je dokonce 12 250krát zářivější než slunce. A tato holčička mezi všemi bezesporu září.


 

  ERRIAPO Taarika Mea
blue merle boy
MDR1 +/- - tenhle chlapeček byl pro všechny velkým překvapením. Po narození Enif už vše nasvědčovalo, že je porod u konce. Po 4,5 hodinové pauze se ale narodil tento nádherný modrý kluk. Jako jediný z vrhu nemá celý límec. Erriapo (Erriapus) je malý měsíc planety Saturn.


Něco o rodičích:

Vrh E bude pro naši chovatelskou stanici opět něčím speciální. Budou to dvě velká poprvé pro Taarika Mea. Poprvé se bude jednat o zahraniční krytí a poprvé o externí vrh. Všechna štěňátka ponesou příjmení Taarika Mea a budou mít naprosto stejný servis a péči, jako by se narodila u nás doma. Budou součástí Taarika Mea rodiny stejně jako všichni ostatní :). Láskou a péčí je budou zahrnovat Klárka s Jirkou, kteří jsou našimi skvělými přáteli a kterým tímto za všechno moc děkuju. Byly to nervy, ale stály za to. Maminkou se stane poprvé Rosie – Arietis Taarika Mea – historicky první štěňátko, které se u nás narodilo a tatínkem bude nádherný polský pes Trevor – Ch. Rockstar Trinkets. Když mě majitelé Rosie oslovili s tím, že by rádi Rosie uchovnili a případně na ní odchovali vrh, byla jsem nadšená. Rosie je krásná fena se správnou sílou kostry, výraznou, přesto stále samičí hlavou, roztomilým výrazem a naprosto dokonalou, vyrovnanou povahu. Rosie je jedna z nejposlušnějších a nejpohodovějších aussinek, které znám. Žije v rodině s malým dítětem, které miluje, je k němu velmi opatrná a shovívavá. Její povahu si zamiluje každý, kdo ji pozná. Nikdo by netipoval, že ji vychovávají začátečníci. Jelikož je Rosie primárně důležitým členem rodiny, zúčastnila se pouze jedné výstavy, ale s naprosto skvělým umístěním a posudkem od přísného rozhodčího. Získala V2, res.CAC z 22 fen ve třídě. Více o Rosie se můžete dočíst na její osobní stránce ZDE. Vybrat pro ni vhodného ženicha nebylo vůbec jednoduché, ostatně to není nikdy, protože vždy je nějaké Ale, něco z čeho musí nakonec člověk trochu slevit. Tentokrát to bylo ještě těžší v tom, že i majitelé Rosie měli o ženichovi nějaké představy. Nicméně Trevor má vše, co jsme si přáli. Velmi zajímavý zahraniční rodokmen, perfektní zdravotní výsledky, přirozeně krátký ocas, red faktor, typickou aussie povahu. Jsme celkem skromní což? 😀 Trevor žije jako rodinný pes, vyrůstal s malými dětmi a svou rodinu bezmezně miluje. Poprvé jsem Trevora viděla, když mi Eliška poslala jeho video z polské výstavy. Děkuju Eliško :).  Hned mi padl do oka jeho ladný pohyb. V kombinaci s krásnou huňatou srstí to vypadalo skoro, jakoby se vznášel. Svým exteriérem se na Rosie perfektně hodí. Je středně velký, správně zaúhlený vpředu i vzadu, má správně modelovanou hlavu, jeho výrazu dominuje velmi syté pálení. Šampion Polska už je jen taková třešnička na dortu. Další věcí, kterou se může pyšnit je jeho genetická výbava v podobě samých +/+, kromě MDR1, na které je přenašeč, jako Rosie. Stejně jako u vrhu C budou tedy všechna štěňátka odcházet do nových domovů s genetickým testem na MDR1. Očekáváme exteriérově nadějná štěňátka s předpokladem spíše klidnějších povah. Oba rodiče mají red faktor, takže se mohou narodit štěňátka všech barev, ,díky Trevorově NBT genu i štěňátka s přirozeně krátkými ocásky.

Více foto rodičů: