Vrh F

Vrh F

*28.2.2023

2 chlapečci / 2 boys

1 holčička / 1 girl

CEA, PRA, HSF4, DM +/+ po rodičích / clear by parents

MDR1 +/+; +/-; -/-  bude doloženo testem / will be tested

Fornax Taarika Mea
Red tri boy
NBT           
MDR1- +/-  
- prvorozený čokoládový chlapeček celý porod odstartoval.
Fornax je latinský název pro Souhvězdí pece, které leží na jižní obloze. Jedná se o jedno z 88 souhvězdí moderní astronomie. 

 
 
Fobos Taarika Mea
Black tri boy
 NBT
MDR1- +/- 
- Fobos a Deimos jsou dva měsíce planety Mars. Jméno Deimos dostal černý chlapeček z vrhu D. A stejně jako jsou si podobné měsíce Marsu, mají i oba chlapečci stejnou lysinku na hlavě. Faye Taarika Mea
Black tri girl 
NBT
MDR1 - -/-
- černá krásně malovaná holčička se narodila po delší pauze. Dostala jméno podle periodické komety 4P/Faye, která obíhá planetu Saturn. 

 
 

Něco o rodičích:

 

 

Vrh C oslaví  v červnu už 2. narozeniny a my jsme s celým vrhem natolik spokojeni, že jsme se rozhodli uskutečnit Theunky druhý vrh.
Theu je takový můj anděl. Je to fena s vyrovnanou povahou, na kterou se mohu za každé situace na 100% spolehnout. Miluje celou naši rodinu, zejména děti, ke kterým je mimořádně trpělivá. Je nekonfliktní, ovladatelná a s velkou chutí a nadšením do práce. Myslím si, že taková fena má chovu rozhodně co nabídnout. Teď už totiž víme, že svoji skvělou povahu předává i svým dětem.

Jak už jsem psala několikrát, vybrat krycího psa není vůbec jednoduché. O to těžší je to teď, kdy se v ČR stále častěji objevují zvířata z linií zatížených epilepsií nebo rakovinou.
Moje nároky na krycího psa také nejsou nízké.

Věřím, že vše se děje z nějakého důvodu. Ze zdravotních důvodů nevyšel dlouho dopředu domluvený krycí pes, a tak jsem sebrala odvahu a poptala nádherného psa, u kterého jsem si myslela, že v ČR nekryje (má jen 1 vrh v domácí chs).  Ale říkala jsem si, že nemám co ztratit, mohu jen získat.

Je importovaný z USA, typický představitel plemene, krásný a šikovný, držitel několika  titulů, vítěz mnoha výstav, úžasný Finley.

Celým jménem

Stormridge’s Last Call

Finley je nádherný pes se silnou kostrou, výraznou samčí hlavou, bohatou srstí, správným úhlením a neskutečně milou povahou. Je velmi úspěšný nejen ve výstavních kruzích, ale má splněné i 2 zkoušky poslušnosti a zkoušku z pasení ovcí.
Několikrát vyhrál titul BOB na klubové výstavě od specialisty na plemeno, je držitelem interšampiona a 7 dalších šampionátů a prošel selekcí dle KCHBO. 

Je neuvěřitelně všestranný a přesto dokáže žít jako perfektní rodinný pes, který by se pro svou paničku rozdal.

Svou povahou si mě naprosto získal. Miluje děti, lidi, zvířata, psy i feny, je poslušný, nekonfliktní, vnímavý, veselý a tolik mazlivý. Má vše, co by v mých očích měl typický australák mít.

Theunku už jsem v krátkosti představila v úvodu a na její osobní stránce, nicméně bych ráda ještě vyzdvihla její pracovní a výstavní úspěchy. Thea je Multišampionkou, držitelkou 7 šampionátů a čekatelkou dalších 2.  V roce 2019 se stala 10. nejkrásnější mladou fenou v ČR (z 84 bodovaných fen).
Společně se aktivně věnujeme Noseworku a Dogfrisbee, kde ukazuje, že i aussík z výstavní linie umí makat. Má na kontě 4 noseworkové zkoušky a titul Master of Nosework Z.
Thea, stejně jako její maminka Fazolka, má velkou potřebu zavděčit se, je učenlivá, skvěle motivovatelná, má drive, ale při práci se dokáže krásně soustředit.

 Nedokážu ani popsat, jak moc se na tato štěňátka těšíme. Theu i Finn jsou přátelští, nejsou rezervovaní, oba se věnují sportům, jsou úspěšní na výstavách a já věřím, že jejich děti budou stejně úžasní jako jejich rodiče.


Díky Red faktoru  a genu NBT obou rodičů se mohou narodit štěňátka všech barev a očekáváme většinu štěňátek  s přirozeně krátkými ocásky.

Samozřejmostí bude test na MDR1 u každého štěňátka, vyšetření očí od očního specialisty, výbavička do nového domova, očkování, čipování, odčervení a nadstandardní chovatelský servis.

 

více fotek rodičů: