Krajská výstava KCHMPP Lysá nad Labem

Výstavní sezónu 2020 jsme odstartovali krajskou výstavou pořádanou naším klubem. Výstaviště 158km od nás, ale jen 70km od manželových rodičů. A tak jsme se rozhodli spojit výstavu s jejich návštěvou.
Na výstavu bylo přihlášeno úctyhodných 83 aussíků a jako rozhodčí byl pozván pan Milan Krinke.
Jeho posuzování mám ráda, výsledné pořadí v každé třídě vždy hlasitě okomentuje, je milý ke psům i k vystavovatelům.

Theuška může ještě pár měsíců do mezitřídy, a tak jsem o jiné třídě ani neuvažovala. S ní ve třídě bylo přihlášeno ještě dalších 7 fen, a tak jsem byla velmi zvědavá na konkurenci a jak se umístíme.

Vzhledem k příšernému počasí nám trvala cesta déle než jsme plánovali. Po cestě nás chytil silný vítr, děšt i sníh. I přesto jsme v 9:30, kdy začínalo posuzování, stavěli klec ve výstavní hale a vše stihli.

Na návštěvu se za námi přišla podívat Áďa (Adrastea Taarika Mea), které to moc slušelo a ruch výstavní haly zvládla, i přes obavu páníčků, na 1*.
Jsme nesmírně rádi, že má Áďa tak skvělé majitele, kteří se stali našimi kamarády :).
Vzhledem k obsazenosti všech tříd se posuzování celkem vleklo, ale alespoň bylo dost času pozdravit všechny známé a prohodit s každým pár slov.

Po velmi obsazené třídě mladých fen už jsme připravené u kruhu a obě s Theuškou máme super náladu. Výstavu jsme pojaly hlavně jako trénink před dubnovou Prahou. Thea se vystavuje jedna báseň, 100% soustředění, vždy nastražené uši, roztomilý výraz. Nic z toho panu rozhodčímu neuniklo. V posudku zmínil i výbornou horní linii a krásný pohyb.
Jako první jsme do kruhu nastoupily a z prvního místa nás už nikdo nesesadil.
A tak odcházíme se známkou výborná 1, vítězka třídy. Mám neskutečnou radost. Škoda, že je to jen krajská :D.


Pak už jen pár fotek na památku, pobalit věci a odjet.
V tom fofru jsem úplně zapomněla vyzvednout si posudek. Doteď nechápu. Já, která už na výstavy jezdím už víc jak 6 let.
Naštěstí mám kolem sebe skvělé přátele, a tak děkuju Martince, že mi posudek vyzvedla a dokonce přivezla i pohár za vítěze třídy. Máš to u mě :).

Za krásné fotky moc děkuju Fandovi, Terce a Adélce Tůmové 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *