DUOCACIB Brno 6.2.2022

Když jsem Duocacib hlásila, stála v propozicích pro mě neznámá maďarská rozhodčí. Theunka v plné srsti, Malča pojede trénovat do třídy dorostu a navíc štěňátkům z vrhu E budou 3 týdny, tak z Brna popojedeme do Zlína na mazlení, to už je jen kousek :D. To zní jako plán!

Rozhodčí se sice týden před výstavou změnil, ale naše plány na holčičí výlet nikoli.
Přípravy začaly už v sobotu odpoledne koupáním a úpravou obou holek. Sbalit věci, připravit auto, ráno už nebude čas. Budík nastaven na příšerných 3:55.

Ráno jde vše podle plánu a my ve 4:30 vyrážíme. Se ségrou se po cestě bavíme tím, že do Brna nikdo nejezdí, jen pár kamionů a my 😃. Dálnice byla totiž v tuhle hodinu téměř bez aut, takže cesta hezky ubíhala. Krátká pauza na venčení v zasněžené Jihlavě a v 7:12 parkujeme na výstavišti v Brně. Takže bylo ráno čas na všechno- pokec s přáteli, trenink v kruhu, snídaně, vyvenčit, zjistit, že židličky zůstaly doma, takže dnes výstava na stojáka 😃.

Před námi jde několik kelpií a honáků a je mi jasné, že to dnes bude fičák. Psů hodně, takže se nepíší posudky a pan rozhodčí Havelka jede jak na běžícím páse.

První šok pro mě, že i pro třídu štěňat a dorostu zakázal používat pamlsky. Za chvilku už začínají aussíci.

Malina nastupuje do třídy dorostu společně s 8 dalšími fenami. Se ségrou opravdu poctivě trénovaly, a tak si vystavování opravdu užívám. Malča je skvělá, úžasná, báječná. Když má stát, stojí, když má běžet běží, uši nastražené. Vůbec neřešila že je v hale, okolo milion psů, soustředila se jen na mě. Její teprve 2.výstava a první výstava v hale, bez pamlsků!!! a ona se chovala jako profík.
Odnesla si známku Nadějná s výtkou za sbíhavý pohyb, který je ale pro australské ovčáky typický, na což asi pan rozhodčí zapomněl 🤷🏻‍♀️.
Nevadí, pro mě je vítěz za tu její dokonalou povahu a za to, jak to v kruhu perfektně zvládla.

Ve třídě otevřené se potkaly naše černá dvojčátka Tara a Thea (AinTauri a Amalthea).
Tara se rozhodla, že je lepší mít na zimu téměř letní srst 😃, takže si vyběhala známku VD. S paničkou už jsou sehraná dvojka s v kruhu jim to krásně jde.

Theunka si celý výlet na výstavu moc užívala. Od doby, kdy jsme na výstavišti otevřely kufr a ona zjistila, že je na výstavě, chovala se jako manekýna a bylo jedno jestli byla zrovna v kruhu nebo mimo něj. S nosem nahoru se promenádovala všude 😃.
Tak moc jsem se těšila až jí budu moci v plné srsti ukázat. Tak moc jí to sluší.
Konkurence byla veliká, ve třídě otevřené bylo 10 fen. Moc jsem si přála výbornou, protože VD létaly vzduchem jako kulky z kulometu.
Po pohybu tam a zpět a několika kolečkách si nás pan rozhodčí vybírá do užšího výběru 4 nejlepších ❤️. Huraaa jsme na pořadí. Ještě rychlá statika v postoji a vyhlašuje se pořadí. V3 za těžké ucho. Co? Těžké ucho? Naše Thea? Ok, neřeším, jen se směju 😂 a jsem šťastná, jak jsme se umístily a neskutečně si to spolu užily.

No, není čas ztrácet čas, sbalit věci a jede se směr Zlín :). Tak moc se na naše nejmladší miminka i na Klárku s Jirkou těším.
Není potřeba to okecávat, všechna štěňátka jsou prostě dokonalá ❤️. Všichni už chodí, koukají a objevují svět :). Mají vše, na co si jen vzpomenou a Jirka s Klárkou se o ně starají více než vzorně. Moc děkuji!! ❤️

Malina dokonce přemluvila i Rosie ke hře a všechny holky se hezky proběhly po zahradě.

Byl to hodně dlouhý, ale nádherný den. Dekuju Leni za tu nejlepší společnost 😍.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *